Cafe Husky PL Strona Główna Cafe Husky PL
Forum posiadaczy, miłośników i fanów motocykli spod znaku Husqvarny

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kilka pytań po zakupie motocykla
Autor Wiadomość
bonczas 

Wysłany: 2019-08-28, 20:45   Kilka pytań po zakupie motocykla

Witam! Ostatnio stałem się posiadaczem husqvarny SM 125 2003r. Mam kilka pytań gdyż motor został zakupiony od kogoś kto średnio się na tym znał i tylko jeździł i dawał do mechanika. Wcześniejszy właściciel robił niby jakiś projekt itd tak więc parę części może się nie zgadzać z oryginałem. Tak więc ja lubię wiedzieć co się dzieje z moim motocyklem, co gdzie jest itd, także zwracam się do was o pomoc.

1. Jest do wymiany napęd, tylnia zębatka jest https://allegro.pl/oferta/zebatka-supersprox-tyl-49z-ktm-husqvarna-husaberg-8093079020 i moim zdaniem jest w dobrym stanie, chciałbym wymienić przednią i łańcuch i tu pytanie. Jaka długość łańcucha (118 czy 120) i czy mogę zrobić właśnie tak, że zostawię tą tylną zębatkę.
2. Odkręciłem taką mała pokrywkę z ciekawości, i wygląda na to, że nie ma tam żadnego elementu a powinnien być. Jeśli tak to co, a jeśli nie to czy może być to tak niezaślepione (brud się dostaje przez tą mała dziurkę)
3. Jest pełno węży prowadzących pod motor, chciałbym wiedzieć od czego jest każdy przewód i czy których nie powinnien zostać wpięty.
4. Chciałbym zrobić taki mały serwis w sensie: czyszczenie filtra powietrza, czyszczenie gaźnika, wymiana oleju. Czy coś jeszcze można tutaj podpiąć.
5. Jeśli już dochodzimy do gaźnika, jest tak wrzucony mikuni (po serwisówkach poznałem, że też nie jest to oryginalnie montowany) Jak dowiedzieć się jakie dysze tam są albo ogolnie specyfikacja jakaś specyfiakcja gaźnika? Druga sprawa to czyszczenie. Wcześniej miałem tzr i było pare elementów tylko, także czyszczenie i regulacja nie stawiała problemu. Tutaj już jest trochę więcej elementów. Czy można zabrać się do tego samemu jak wcześniej ogarniałem to teraz chyba też ogarnę?
I jeszcze jedna sprawa, gdzie tutaj są pokrętła od wolnych obrotów i mieszanki powietrza? Bo aktualnie na ciepłym silniku zawsze gaśnie i chciałbym wolne obroty podkręcić.
6. Co do filtra powietrza po wygooglowaniu okazał się że jest wrzucony taki https://www.omniaracing.n...9-p-125705.html i teraz pytanie czy można go normalnie umyć, wydmuchać i spowrotem założyć? Bo cena filtra jednak jest w miarę duża w porównaniu do np takiego https://allegro.pl/oferta/filtr-powietrza-hff6012-husqvarna-cr125-tc250-wr30-8113892747 a nie wiem czy taki podpasuje albo jeśli podpasuje i zmienię to nie zmienią się osiągi czy coś bo wydech i dyfuzor też nie jest oryginalny z tego co mi się wydaje. Warto też wziąć pod uwagę że filtr jest lekko przygnieciony tak jakby się troche nie mieścił i czy to też nie spowoduje jakiś przeciwskazać do ponownego montażu.
7. Za co odpowiada ten mały czujniczek na jednym zdj.
8. Jest możliwość podłączenia obrotomierza w tych modelach? mam Cyfrowy wyświetlacz i po prawej stronie przy załączeniu stacyjki pokazuje się ilość obrotów lecz potem nic nie wyświetla.
9. Główny problem mam teraz z kierunkami który muszę rozwiązać do przyszłego miesiąca (przegląd). Problem polega na tym, że przednie migają a tylnie jak się im uzna, raz migają ok. raz tak że ledwo co widać, raz świecą cały czas. Zmierzone napięcie 10,5V cały czas, ruszanie przewodami albo cokolwiek nie pomaga. Po odpięciu wszystkich kierunków w celu poszukiwania jakiegoś zwarcia, podłączyłem migacz z przodu na tył i dalej ta sama sytuacja. Myślałem nad przerywaczem jeszcze ale nie mogę go nigdzie znaleźć. Migacze ledowe.

Tutaj link do zdjęć: https://drive.google.com/open?id=1-91vkeZD0VHtI109wWDNapcbSdoB7oMx

To chyba narazie na tyle, jak coś jeszcze się przypomni to na pewno zapytam gdyż aktualnie jestem na wakacjach i przy moto nie pracuję. Jakby coś było nie jasne, pytać a na pewno w krótkim czasie odpowiem.
Pozdrawiam!

Siberon 

Wysłany: 2019-09-02, 18:11   

Witam.
1. Według serisowki oryginalny lancuch ma 114 ogniw
2. Powinna być tam pompa oleju, ale że ty masz gaźnik od wersji WR/CR do ktorego nie podpina się dozownika to jest on po prostu usunięty.
3 Od chłodnic idzie przewód od przelewu [nie ruszać]
Od cylindra idzie odpowietrzenie zaworu wydechowego [nie ruszać]
Od gaźnika idzie przewód od przelewu, jeśli zawiesi ci sie plywak lub uszkodzi zaworek iglicowy to paliwo bedzie sie przelewać i spływać pod motocykl [nie ruszać]
Od silnika idzie przewód od odpowietrzenia skrzyni korbowej [nie ruszać]
4. Czyszczenie filtra powietrza, w twoim wypadku raczej tylko przedmuchać
Możesz wymienić olej w skrzyni biegów
Wymiana płynu chłodniczego
Wymiana płynów hamulcowych
Sprawdzenie klocków i ewentualna wymiana
Smarowanie łańcucha
I kontrola poszczególnych części takich jak przednie zawieszenie czy nie wylane, łożyska głowki ramy czy nie mają luzów.
Możesz również rozebrać kiwak na części pierwsze, dobrze umyć benzyną i przesmarować, zwiększysz jego żywotność.
5. Gażnik to prawdopodobnie Mikuni TMX 38. Co do dysz to musiałbyś rozebrać i zobaczyć jaka gdzie siedzi, jak chcesz go przeczyścić to zaznacz na śrubach znaczek i na a następnie wykręć pamiętając ile obrotów wykręciłeś żeby potem złożyć go tak jak był, pamietaj żeby mieć czyste miejsce do tego bo będziesz robił robote dwa razy i i przy okazji możesz pogubić jakieś ważne elementy.
6. Już opisałem w punkcie 4.
7. Oj nie mam pojęcia, może jakiś zawirowywacz spalin tzn. blokada
8. Tutaj nie pomogę
9. Masz wszystkie ledowe kierunki? do ledowych kierunków jest potrzebny specjalny przerywacz

Odpowiedz do tematu